baskanin-mesaji

İsmail ERDEM
"Ülkemizin geleceğinden, devletimizin varlığından emin olabilmek için gençliğimizin istikametinin düzgün
olması lazım”

Mütevelli Heyeti Başkanı

Öz Geçmiş

1959 yılında Sivas'ta doğan İsmail ERDEM, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden Mezun Olup Evli Ve Dört Çocuk Babasıdır. "Yerel Siyaset ve Belediyecilik" isimli bir kitabı bulunmaktadır. Siyasi bilgi ve birikimlerini 2 dönem İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler Bölümü'nde Yüksek Lisans öğrencilerine aktarmıştır.

Siyasi Çalışma Hayatı

1977 yılında Milli Selamet Partisi Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete başladı. 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi'nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995 - 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi. AK Parti'nin kuruluşu ile birlikte AK Parti İl Genel Meclis Grubu'nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001 - 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı. 2004 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü. 2009 Yılında ATAŞEHİR Belediye Başkanı Aday Adayı olan İsmail ERDEM, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle, AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildi. 29 Mart 2009 Yılında yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Sancaktepe halkının yüksek teveccühü sonucu ilçenin ilk ve kurucu belediye başkanı olarak seçildi. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde, iki dönem üst üste AK Parti adayı olarak Sancaktepe Belediye Başkanı seçildi. Sancaktepe Belediyespor Kulübü'nün kurucu onursal başkanı ayrıca Medeniyet Yolcuları Vakfı kurucusu ve mütevelli heyeti başkanı oldu. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden Adalet ve Kalkınma Partisi 8. sıra milletvekili adayı olan Erdem 28. dönem AK Parti İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.[5] İçişleri Komisyonu'nda katip üye olarak görev aldı

Sivil Toplum Çalışmaları

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta olup; Ensar Vakfı Genel Merkez 1 dönem yönetim kurulu üyeliği, İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği, Kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkanı,Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Sivaslıların Türkiye'deki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.